Pierwszy wpis

Witam Was na moim świeżutkim blogu!

Zacznijmy zatem moją przygodę w blogowaniu od kilku słów wstępu.

Kim ja w ogóle jestem?

Na razie nie chcę zdradzać zbyt wiele o sobie, ale spokojnie. Nie jestem jedną z tych, co decydują się na działalność w Internecie, a jednocześnie chcą pozostać anonimowe. Ja po prostu nie chcę Wam odbierać przyjemności odkrywania. I tak krok po kroku, post po poście poznacie mnie. I to poznacie mnie taką, jaką jestem, a nie jaką mogłabym się wykreować.
W chwili obecnej, w tym pierwszym poście musicie jedynie wiedzieć, że jestem osobą o niezwykłej wrażliwości. Nie żebym się tym chwaliła, bo to nie do końca zaleta. Ta wiedza jest niezbędna, ponieważ dzięki temu zrozumiecie dlaczego w ogóle zaczęłam pisać bloga…

Dlaczego zaczęłam pisać bloga?
Pragnę się po prostu dzielić z Wami tymi pokładami wrażliwości. W obecnym świecie wandalizm (od mazania po budynkach po wyniszczanie drugiej osoby), brak empatii, bycie… a właściwie chęć bycia nieczułym, konsumpcjonizm i wiele, wiele innych negatywów są na porządku dziennym. Może jestem nazbyt ambitna, ale jeżeli jakiś konsumpcjonista trafi na mój post o minimalizmie i stwierdzi, że może warto o tym więcej poczytać, albo osoba nienawidząca siebie trafi na mój post o samoakceptacji i spróbuje zastosować się do moich porad, to będę niezmiernie rada. I po to właśnie stworzyłam tę stronę, by z biegiem czasu zacząć kształtować nie tylko siebie, a także moich czytelników, czy po prostu osoby, które pozostaną ze mną tylko na jeden post.

O czym będzie ten blog?
Ponieważ interesują mnie różne dziedziny życia, ten blog nie będzie mieć jednej, zwartej tematyki.
Weganizm. Przeszedł już drugi rok odkąd zdecydowałam się przejść na weganizm. Przez ten czas pogłębiałam swoją wiedzę na tematy nie tylko stricte związane z weganizmem, ale również z szeroko pojętą ekologią, ze zdrowiem oraz dietetyką. W zgłębianiu wiedzy pomogły mi właśnie blogi, których jednak nie znalazłam (w polskim Internecie) tak dużo jakbym chciała i dlatego spieszę z pomocą dla początkujących wegan 
Minimalizm. Na tę ścieżkę zdecydowałam się przejść dopiero miesiąc temu, także chciałabym najzwyczajniej w świecie dzielić się swoimi postępami. Chciałabym też obalić mit mówiący, że minimaliści mają jeden określony styl. Dowiodę, że nawet hipisi mogą nimi być nie rezygnując przy tym z własnego stylu i przekonań.
Podróże. I te małe i te duże. Nie tylko za granicę, i wycieczki po Polsce się znajdą. Będę pokazywać swoje przygotowania do podróży, pakowanie walizki, czy relacje z samego zwiedzania. No i oczywiście zdjęcia. Fotografem nie jestem, także mój sprzęt ogranicza się jedynie do telefonu, ale kto powiedział, że profesjonalistką mam być od razu.
Hipisi XXI wieku. Czyli jak ja siebie postrzegam oraz filozofia tego pojęcia w formie pogadanek. A właściwie poczytajek (lepiej się przyzwyczajcie do mojego wymyślania nowych wyrazów  ). Poza tym w tym podpunkcie rozwinie się seria Celów Miesiąca, w której raz na miesiąc będę rozpisywała swoje miesięczne plany i wyzwania, których się podejmę.

Recenzje. Wszelakie. Od recenzji książek, seriali czy filmów, przez rzeczy (np. plecaki, meble itp. ) po kosmetyki z koncernów nietestujących. Poza tym seria Odkryć miesiąca, do której będę znajdować np. nową muzykę godną posłuchania.

Mam nadzieję, że choć trochę Cię zaciekawiłam i zechcesz dołączyć do mojej drogi. Zachęcam do zostawienia komentarza ze swoją opinią bądź z jakimi treściami, tematami odnośnie wyżej wymienionych dziedzin chcielibyście obcować na tym blogu. Na komentarze na pewno odpowiem (o ile jakiekolwiek będą  ) i w przyszłych postach konstruktywna krytyka będzie mile widziana.

re
Gotowa do pracy
Małgosia

nie może Cię tu zabraknąć
0

8 myśli na temat “Pierwszy wpis

  1. Jeju, zapowiada się świetnie! Nie mogę się doczekać kolejnych wpisów i coś czuję że będę wierną i zawziętą czytelniczką. 🙂

  2. Gosiu, bardzo inspirujący tekst. Jestem bardzo zaciekawiona, co nam przygotujesz w kolejnych odsłonach.
    Brawo!

  3. Dla mnie interesujące może być tematyka związana z podróżami, w szczególności Twoje przeżycia i refleksje związane ze zwiedzaniem obiektów kultury łacińskiej, stanowiących nasze wspólne dziedzictwo. Z niecierpliwością oczekuję na kolejne wpisy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *